Change language: Česky Deutsch English
Penzion Pod Zámkem

Tipy na výlet Jindřichův Hradec a okolí

Penzion pod zámkem, který je situován v Jižních Čechách v Jindřichově Hradci umožňuje díky své poloze navštívit široké spektrum historických památek, nádherná místa s nedotčenou přírodou, rybníky, lesy.

V blízkém okolí penzionu se nachází Státní hrad a zámek v Jindřichově Hradci, Jindřichohradecká úzkokolejka, Jezuitská kolej s kostelem sv. Maří Magdaleny, městská vyhlídková věž, Kostel sv. Jana Křtitele, Sousoší Nejsvětější Trojice na náměstí Míru, Jindřichohradecké muzeum. Mezi další významné historické památky a zajímavosti v okolí Jindřichova Hradce patří zámek Červená Lhota, Hrad a zámek Stráž nad Nežárkou, hrad Landštejn, Městská památková rezervace Slavonice, zámek Hluboká, Třeboň, Státní zámek Chlum u Třeboně, Telč, přírodní park Česká kanada. 

Jednou z možností, jak aktivně strávit dovolenou na Jindřichohradecku, je cykloturistika. Pro zájemce se zde nachází celá řada cyklotras a cyklostezek. 

Jindřichohradecko je díky své poloze přímo stvořené pro vodní radovánky. Ať už je libo rekreační rybník nebo lom s třpytící se hladinou uprostřed hlubokých lesů nebo vodní ráj s řadou atrakcí pro malé i velké návštěvníky, rozhodně při kterékoliv volbě nebudete litovat.
SIMPEA s.r.o. © 2018 | created by sevendesign s.r.o. (NS)